دومین دوره جشنواره اوقات فراغت با هدف شناسایی استعداد مراکز و جمع آوری ایده های برتر در حوزه اوقات فراغت اجرا می شود.

1399/04/27 22:52:46
تیران، اوقات فراغت

فراخوان دومین جشنواره اوقات فراغت

  الف)مولفه ها و شاخص های جشنواره:

در راستای تقویت عملکرد پایگاه های اوقات فراغت و تحقق غنی سازی اوقات فراغت، ایجاد حس مطالبه گری در مخاطبین پایگاه اوقات فراغت و به دنبال آن ایجاد انگیزه به جهت توسعه کمی و کیفی عملکرد پایگاه هااوقات فراغت این جشنواره برگزار می شود

. تعاریف و تحلیل ها * پایگاه اوقات فراغت: به مرکزی گفته می شود که در طول فصل تابستان مجموعه ای از برنامه های فرهنگی، آموزشی، اردویی، مهارتی را انجام دهد و این دسته از فعالیت های قابل بررسی و رصد باشد. تذکر: بر اساس این تعریف اگر موسسه، آموزشگاه و یا هر نهاد دیگر تنها یک برنامه مثلا فقط آموزش، فقط گردشگری و ... داشته باشد مشمول این تعریف نخواهد شد.

*  سازمان مردم نهاد: به نهاد و یا موسسه ای که فعالیت آن بدون وابستگی به سازمان های دولتی و به صورت کاملا مردمی اداره شود.(کانون مساجد، سمن ها، هیئت های ورزشی)

* آموزشگاه، باشگاه ها، هیئت ها و مراکزی که تک کلاسی و برنامه هایی از این قبیل دارند جداگانه مورد ارزیابی قرار می گیرند البته باید علاوه بر برنامه آموزشی و مهارتی خود برنامه های فرهنگی نیز برای هنرجویان ارائه دهند.

* ارزیابی و تجلیل:ارزیابی و تجلیل از برگزیدگان و پایگاه های برتر اوقات فراغت به عنوان بخش تشویقی این جشنواره به منظور جلب  مشارکت بیشتر در نظر گرفته شده که در پایان طرح اوقات فراغت از آن ها تجلیل و نشان افتخار به مراکز برتر اهدا خواهد شد. تذکر: تعداد و نحوه اختتامیه و تجلیل با بررسی در کارگروه خاص مورد بررسی قرار می گیرد.

ب) کلیات اجرایی جشنواره

*** اعلام فراخوان جشنواره در خردادماه

***افتتاحیه جشنوار سال1399  روزهای پایانی خردادماه  برگزار می شود

***توجیه و آگاهی بخشی به مدیران متولی پایگاه های اوقات فراغت

***آگاهی بخشی طرح به مردم جهت انتخاب مراکز اوقات فراغت بر اساس دانش بیشترو هدفمندی در بحث اوقات فراغت

ج) ملاک‌های و روش های ارزیابی میزان کارگروهی و جمعی نسبت به فعالیت های انفرادی در راستای تقویت فعالیت گروهی و تیم نشاط آفرینی مهارت افزایی هویت آفرینی تنوع در برنامه و موضوعات فراگیری گروه سنی و مخاطبین خلاقیت در برنامه ها تخصص محوری کادر اجرایی و مربیان تنوع زمانبندی ها نظم مدیریت وزمان بررسی تقویت عملکرد امسال نسبت به‌گذشته ادامه فعالیت پایگاه اوقات فراغت  پس از تابستان  پایگاه هایی که درسال گذشته شرکت داشته اند به تغییرات انها امتیازات ویژه تعلق  میگیرد توجه نقش خانواده ها در ارایه خدمات استعداد شناسی و کمک به آن ها فعالیت مستمر پایگاه اوقات فراقت در کل سال عدم موازی کاری در برنامه ها تبدیل شدن اوقات فراغت به صنعت تعامل و همکاری پایگاه های شهرستان با یکدیگر

  د) زمانبندی جشنواره

* این جشنواره برای نه ماهه تابستان، پاییز و زمستان سال 99یپش بینی شده که مدیران پایگاه های اوقات فراغت باید برنامه های خود را در این مدت ارائه دهند.

* ارزیابی و نظارت ها در طول اجرای طرح می باشد.

* تجمع فراگیران و مخاطبان اوقات فراغت در قالب اردوی گردشگری و همایش پیاده روی در طول سال پیش بینی می شود. *اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان در سال1400 انجام خواهد شد .